Nasza szkoła realizuje program edukacyjny "Śniadanie Daje Moc"

         Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię              do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.       To najlepszy start w nowy dzień!

6 listopada, w Dniu Śniadanie Daje Moc,

w klasach 0-III zorganizowaliśmy śniadanie dając szanse dzieciom aby mogły wspólnie przygotować i zjeść najważniejszy posiłek dnia. Dzieci miały frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. Przykład, który może przemówić do wyobraźni dzieci? Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu      

i drugiemu potrzebne jest „paliwo”.

2015

Śniadanie daje moc!!!

Proszę kliknąćna zdjęcie!

2016

     OWOCANKA         

słowa i muzyka: Krystyna Gowik

 

1. Choć mam jeszcze mały brzuszek

muszę dużo jeść jabłuszek.

 

ref. Hop, hop, hop,

mniam, mniam, mniam,

wszystko umiem zjadać sam / bis

 

2. Żeby mi urosły nóżki

muszę zjadać słodkie gruszki.

 

ref. Hop, hop, hop,

mniam, mniam, mniam,

wszystko umiem zjadać sam / bis

 

3. Żeby mi urosły ręce

Muszę jeść bananów więcej

 

ref. Hop, hop, hop,

mniam, mniam, mniam,

wszystko umiem zjadać sam / bis

 

4. Żeby dawać sobie radę

Muszę zjadać czekoladę!

 

ref. Hop, hop, hop,

mniam, mniam, mniam,

wszystko umiem zjadać sam / bis